1st CZECH FINANCIAL FORUM
Vítejte na finančním fóru zaměřeném především na investice. Toto je testovací verze. Pro aktivní účast je třeba se přihlásit či registrovat. Ať se tu cítíte jako doma. Váš admin

Join the forum, it's quick and easy

1st CZECH FINANCIAL FORUM
Vítejte na finančním fóru zaměřeném především na investice. Toto je testovací verze. Pro aktivní účast je třeba se přihlásit či registrovat. Ať se tu cítíte jako doma. Váš admin
1st CZECH FINANCIAL FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

X-Trade Brokers Cup

Goto down

X-Trade Brokers Cup Empty X-Trade Brokers Cup

Příspěvek  Admin Fri Nov 13, 2009 6:49 am

Soutěž X-Trade Brokers CUP 2009 nalákala 50.000 účastníků, což je krásné číslo a organizátoři si mohou jistě gratulovat. Rozhodně je to pro firmu skvělá reklama. Na soutěž jsem upozorňoval jako jeden z prvních. Není nic špatného na tom, vyzkoušet si obchodování na burze nejprve s virtuálními penězi. Naopak! Je to více než vhodné. Jenom buďte opatrní při srovnávání hry s realitou. Nelze je totiž srovnávat.

Osobně jsem se soutěže neúčastnil. Na virtuální burzovní hru nemám čas. Jsem velmi zaneprázdněn obchodováním a investováním reálných peněz. Nicméně, zrovna dnes jsem hovořil se svým velmi dobrým a nadprůměrně inteligentním známým, který se soutěže zúčastnil a skončil na celkem pozoruhodném 27.místě (z 50.000 účastníků), což je skvělý výsledek! Bohužel, jeho kolega, s kterým také soutěžil, vymazal kompletně celý virtuální účet.

A teď pozor! Podle toho, co mi můj soutěžící známý řekl, stačilo na umístění na 3.000 místě dosáhnout kladné zhodnocení! Co to znamená? Znamená to, že z 50.000 lidí dosáhlo virtuálního zisku pouze 3.000 lidí. Naopak prodělalo 47.000 lidí! To je ovšem zhruba to, co jsem původně odhadoval. Vzhledem k tomu, že účastníci hojně využívali ty nejagresivnější (a tedy nejriskantnější) investiční nástroje, vsadím se s vámi, že velká část z 50.000 účastníků soutěže s XTB vymazala kompletně celý účet a nebo dosáhla zdrcující virtuální ztráty! A nyní vemte v úvahu, že soutěžící neměli důvod ke stresu, neboť se jednalo a virtuální peníze. Jak by to asi dopadlo, kdyby investovali skutečné vlastní finanční prostředky. Tlak by byl výrazně větší a nepochybujte o tom, že i výsledky by byly podstatně horší!

Co tím vším chtěl autor říci?
Lidi, dejte si pozor a nesrovnávejte hru se skutečností. Pokud dostane průměrný investor k dispozici agresivní investiční nástroje, s velkou pravděpodobností prodělává. V reálném světě si dovoluji tvrdit, že z průměrných investorů využívajících agresivní investiční přístup přijde do 2 let 95% o všechen investovaný kapitál či se jejich ztráta blíží 100%. Pokud se tedy se skutečnými finančními prostředky půstíte do obchodování na burze ve stylu XTB, je to dle mého názoru jeden z nejjistějších způsobů jak příjít o všechny investované finanční prostředky!!!

Pokud jde o vaše peníze a investice, buďte zatraceně opatrní a ve střehu a nevěřte mediálním blábolům. Máte na věc jiný názor či jiné zkušenosti? Napište je.
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 891
Join date : 09. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru