1st CZECH FINANCIAL FORUM
Vítejte na finančním fóru zaměřeném především na investice. Toto je testovací verze. Pro aktivní účast je třeba se přihlásit či registrovat. Ať se tu cítíte jako doma. Váš admin

Join the forum, it's quick and easy

1st CZECH FINANCIAL FORUM
Vítejte na finančním fóru zaměřeném především na investice. Toto je testovací verze. Pro aktivní účast je třeba se přihlásit či registrovat. Ať se tu cítíte jako doma. Váš admin
1st CZECH FINANCIAL FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Demagogie vám na burze moc nepomůže

2 posters

Goto down

Demagogie vám na burze moc nepomůže Empty Demagogie vám na burze moc nepomůže

Příspěvek  Admin2 Sat Nov 28, 2009 1:20 am

Asi po týdnu jsem opět nakouknul do fóra na NR1A.com a nebyl jsem zklamán, Ladislav mne zde jako vždy zmiňuje.

Jeden z nejméně šťastných přístupů k investování na burze je přístup demagoga. Není nic pitomnějšího než se domnívat, že k úspěšnému investování na burze vám stačí znát tržby a zisky firem a dejme tomu p/e a potom porovnat všechny firmy a je vyhráno. Chápu, že jsme jenom lidé a téměř všichni se snažíme najít jednoduchá řešení i u složitých problémů. Jenže zrovna na finančním trhu a na burze primitivní řešení moc nefungují.

Nejjistější způsoby jak na burze prodělat peníze jsou:
- demagogický přístup
- neschopnost změnit úhel pohledu na věc
- neschopnost poučit se z vlastních chyb
- snaha najít jednoduchou odpověď (a řešení) i u složitých problémů

Toto se mi na burze naopak osvědčilo:
- maximální upřímnost k sobě samému (nemá smysl obelhávat sama sebe)
- přiznat si vlastní chyby (kdo nechybuje nežije...) a především poučit se z nich! (jenom pitomec dělá stále stejnou chybu pořád dokola)
- naučit se či okopírovat to nejlepší od absolutní špičky v oboru
- přehnaně neuznávat autority
- zpochybňovat současný stav věcí
- dokázat se na věci a problémy dívat z různých úhlů pohledu
____________________________________________________________________________________________

A co vy ostatní? Napište ostaním co se při obchodování a investování na burze osvědčilo právě vám.

Admin2

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 27. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Demagogie vám na burze moc nepomůže Empty Re: Demagogie vám na burze moc nepomůže

Příspěvek  Hanzzz Fri Jan 24, 2014 3:13 am

hodně zjednodušeně psychika a moneymanagement jsou alfa a omega pro zisk (nebo ztrátu pokud to dělám blbě anebo vůbec) opravdu velkých peněz....

můžu mít primitivně jednoduchý vstupy a vstupovat naprosto špatně ale pokud mám vyladěnej moneymanagement a jsem v naprostý psychický pohodě, můžu vydělávat majlant (anebo obráceně)

samozřejmě by se sem dalo napsat tisíc věcí, ale tyhle dvě jsou pro mě poslední dobou asi nejdůležitější (proto jsem je vypíchnul)  Wink 
Hanzzz
Hanzzz

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 24. 01. 14
Age : 38
Location : severní čechy

http://zacinajiciapokrocilitraderi.blogspot.cz

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru