1st CZECH FINANCIAL FORUM
Vítejte na finančním fóru zaměřeném především na investice. Toto je testovací verze. Pro aktivní účast je třeba se přihlásit či registrovat. Ať se tu cítíte jako doma. Váš admin

Master limited partnerships

Goto down

Master limited partnerships Empty Master limited partnerships

Příspěvek  Admin za Thu Nov 12, 2009 2:24 am

Master limited partnerships

Jedná se o veřejně obchodované společnosti, které jsou v převážné většině koncentrovány v oblasti skladování a přepravy ropy a zemního plynu.

MLPs se obchodují převážně na základě spreadu vůči vládním dluhopisům, neboť jsou tyto investiční instrumenty vyhledávány především subjekty požadujícími pravidelný příjem. Ve smyslu distribuce zisku vlastníkům fungují MLPs podobně jako REITs.

MLPs jsou obecně velmi defensivní tituly a vyznačují se nízkou korelací s trhem. Index AMZ (Alerian MLP Index) zahrnuje 50 nejdůležitějších MLP titulů a od roku 2003 překonal celkovým výnosem index SPX o 100%.

Tyto společnosti vlastní často strategická aktiva, která zásobují energetickými surovinami rozsáhlé oblasti USA. Z důvodu jejich významu je velmi snadné predikovat tržby, neboť kapacity jsou často zarezervovány na 10 let dopředu i více.

MLPs se běžně obchodují vůči 10-ti letým vládním dluhopisům se spreadem cca 300 bps (3%, pozn. redakce). Během paniky v roce 2008 se spready dostaly do extrémních úrovní a dnes probíhá postupná korekce do normálního pásma v rámci 1 směrodatné odchylky od průměru (viz. např. graf spreadu mezi dividendovým výnosem společnost Energy Transfer Partners a výnosem desetiletých amerických vládních dluhopisů .

MLPs v současné době nabízejí velmi příjemný dividendový výnos kolem 8% a dle našeho názoru nabízejí další prostor pro kapitálové zhodnocení v ročním horizontu cca 20%, což je velmi atraktivní kombinovaný výnos.

Zdroj: investicniweb.cz

Příklad: Kinder Morgan Energy Partners LP - Kinder Morgan Energy Partners LP
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 891
Join date : 09. 11. 09

Zobrazit informace o autorovi http://www.akcie-komodity.com

Návrat nahoru Goto down

Master limited partnerships Empty Master limited partnerships

Příspěvek  Admin za Thu Nov 12, 2009 2:26 am

Master limited partnerships

A type of limited partnership that is publicly traded. There are two types of partners in this type of partnership: The limited partner is the person or group that provides the capital to the MLP and receives periodic income distributions from the MLP's cash flow, whereas the general partner is the party responsible for managing the MLP's affairs and receives compensation that is linked to the performance of the venture.

Investopedia Says:
One of the most crucial criterion that must be met in order for a partnership to be legally classified as an MLP is that the partnership must derive most (~90%) of its cash flows from real estate, natural resources and commodities.

The advantage of an MLP is that it combines the tax benefits of a limited partnership (the partnership does not pay taxes from the profit - the money is only taxed when unitholders receive distributions) with the liquidity of a publicly traded company.
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 891
Join date : 09. 11. 09

Zobrazit informace o autorovi http://www.akcie-komodity.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru