1st CZECH FINANCIAL FORUM
Vítejte na finančním fóru zaměřeném především na investice. Toto je testovací verze. Pro aktivní účast je třeba se přihlásit či registrovat. Ať se tu cítíte jako doma. Váš admin

Join the forum, it's quick and easy

1st CZECH FINANCIAL FORUM
Vítejte na finančním fóru zaměřeném především na investice. Toto je testovací verze. Pro aktivní účast je třeba se přihlásit či registrovat. Ať se tu cítíte jako doma. Váš admin
1st CZECH FINANCIAL FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tak to tu ještě nebylo! Ale co vlastně?

3 posters

Goto down

Tak to tu ještě nebylo! Ale co vlastně? Empty Tak to tu ještě nebylo! Ale co vlastně?

Příspěvek  Admin Sat Mar 27, 2010 1:21 am

Vypadá to, že by se mohlo v horizontu 6m až jednoho roku vyskytnout několik milionů korun (více než 5, méně než 20) na rozjezd nového originálního českého investičního portálu. (Nejedná se o moje peníze). Dostal jsem nabídku se podílet na návrhu, rozjezdu a vedení tohoto projektu.

Měl bych tedy za úkol navrhnout strukturu portálu, formu, obsah, sekce, zajistit obsah, tvořit obsah a případně navrhnout a získat další talentované a ambiciózní lidi, kteří se budou na obsahu spolupodílet (texty, analýzy, tipy, natáčení(?),...).

Věřím, že za výše uvedený kapitál se dá již pořídit slušný portál. Každopádně nemá smysl dělat padesátý finanční server, typu např. financnik.cz či investicniweb.cz, které jsou si všechny podobné. Nový server by měl být něčím výjimečný, originální, užitečnější než ostatní. Jinak to jsou vyhozené peníze a ztráta času...

Mimochodem, k dispozici bude ne jeden profesionální programátor, ale hned celá IT firma a celý tým programátorů připravený "ušít to na míru".

O tom všem nepíši proto, že bych se chtěl dělat zajímavějším. Píšu to proto, že mne zajímá názor vás všech. Představte si, že navrhujete takový projekt. Co by tam nemělo chybět? Co důležitého, originálního či zábavného z investiční oblasti na tuzemském webu ještě není a mělo by být? Co už skvěle funguje v zahraničí a máte v oblibě, ale "u nás" v češtině ještě není? Máte nějaké nápady či tipy? Můžete psát do fóra či na můj email akcie-komodity@seznam.cz. Každého názoru si budu velmi cenit. Very Happy
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 891
Join date : 09. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Tak to tu ještě nebylo! Ale co vlastně? Empty Re: Tak to tu ještě nebylo! Ale co vlastně?

Příspěvek  parez Sat Mar 27, 2010 10:59 pm

Rád se nechám překvapit, s čím přijdete.


Naposledy upravil parez dne Wed May 19, 2010 9:00 pm, celkově upraveno 1 krát

parez

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 25. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Tak to tu ještě nebylo! Ale co vlastně? Empty Re parez a nápady na investiční server

Příspěvek  Admin Sun Mar 28, 2010 9:40 pm

Rozumím. Samozřejmě, že nějaké nápady mám. Vím minimálně o 2 věcech, které na tuzemských investičních serverech nejsou a které by, jak věřím, měly mít úspěch.

Další věc je ta, že sám jsem si byl schopen na svém webu (např. www.akciecz.com ) udělat po technické stránce pouze základní věci, neumím programovat. Nejsem tvůrce webů.

Nyní by byla možnost nechat si udělat (naprogramovat) i něco propracovanějšího. Dám příklad. Podle toho, co mi řekli lidé z nejmenované IT firmy, je například docela snadné automaticky prohledávat např. text v diskuzním fóru a když někdo z diskutujících napíše třeba "kupuji akcie Citigroup za dnešní cenu", tak program to může sám najít, zjistit aktuální kurz a dále s tím pracovat např. tak, že v samostatné sekci investiční tipy to zaznamená a publikuje... S tím ale souvisí další zajímavé možnosti že?...

Na prvním místě jde o to vymyslet něco, co ještě chybí, o co bude zájem. Určitě jsou věci, které třeba ještě nikoho nenapadly udělat, ale bude to mít velký úspěch. A já věřím, že nejlepší způsob je se nejprve zeptat samotných uživatelů či lidí, kteří by se chtěli aktivně zapojit.

Nějaké další nápady?
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 891
Join date : 09. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Tak to tu ještě nebylo! Ale co vlastně? Empty Re: Tak to tu ještě nebylo! Ale co vlastně?

Příspěvek  parez Mon Mar 29, 2010 7:23 pm

Neodpustím si jednu otázku.

Komentář admina: Proč jste smazal tu otázku?


Naposledy upravil parez dne Wed May 19, 2010 9:01 pm, celkově upraveno 1 krát

parez

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 25. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Tak to tu ještě nebylo! Ale co vlastně? Empty Re odměna za geniální nápad

Příspěvek  Admin Mon Mar 29, 2010 11:11 pm

Že by někdo přišel s až tak geniálním nápadem? Ale proč ne?! Nebráním se žádnému jednání a podmínkách a motivacích.

Ale ony by bohatě stačily i drobné nápady a vylepšení. Je to jako když se třeba renomovaná automobilka ptá svých zákazníků, co se jim na jejich vozech líbí a co naopak nemají rádi a chtěli by zlepšit. A když lidé uvěří, že to firma myslí vážně, jsou ochotni vyjmenovat řadu nedostatků a někteří z nich najednou dostanou skvělý či dokonce fenomenální nápad na vylepšení. Řada lidí má dobré nápady. Alespoň takto optimisticky si to já představuji...

Mimochodem, s řadou dobrých nápadů přícházejí například moji klienti. Některé nápady se samozřejmě opakují. Často jsem to naopak právě já, kdo je bere za slovo a chce je do realizace onoho dobrého nápadu či projektu zapojit a samozřejmě zainteresovat i finančně. Jenže, ne každý člověk má čas se ještě věnovat dalším projektům i kdyby to bylo velmi zajímavé.

Takže! Máte někdo geniální nápad? Tak už pište na akcie-komodity@seznam.cz či rovnou volejte 724 500 393 a domluvíme se jak dál... Idea
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 891
Join date : 09. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Tak to tu ještě nebylo! Ale co vlastně? Empty Kde se dají získat peníze na realizaci podnikatelských záměrů?

Příspěvek  Admin Mon Mar 29, 2010 11:20 pm

A pokud má někdo úžasný nápad a chce jej sám realizovat a jedinou překážkou je nedostatek kapitálu, peníze a investoři se dají získat zde.
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 891
Join date : 09. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Tak to tu ještě nebylo! Ale co vlastně? Empty Web

Příspěvek  Inev Mon Mar 29, 2010 11:42 pm

Dobrý den p. Hýsek,

začnu obecně. Základní 2 otázky.

1) Komu by měl být web určen?

2) Jaký je primární cíl webu?

Ad1) Dovolím si zde rozdělit potencionální návštěvníky na 3 základní skupiny.

a) cca 80-90 % lidí, kteří mají minimální nebo žádné fin. vzdělání. Bohužel smutný ale reálný fakt. Skupinu tvoří lidé, kteří ví, že jsou nějaké pojistky, spoření, penzijko, stavebko, sporožiro a možná ještě pár věcí, ale tím to prakticky končí. Slova jako investice, akcie, komodity, rentabilita pronájmu,nemovitosti, tichý společník, podíl ve firmě atd......jsou pro ně cizí nebo o nich max. někdě četli nebo slyšeli.

b) 10-15 %lidí, kteří mají základní přehled o fin.produktech, jsou schopni je i porovnávat. Akcie, fondy, pronájem atd...nejsou pro ně neznámou, i když v nich nemusí být vždy aktivní. Problematika fin.vzdělání a obecně financí je zajímá a chtějí si své znalosti rozšiřovat.

c) 5-10% lidí (spíše těch 5%). Jsou zde profíci nebo ošlehaní "amatéři". Mají své cíle, mají své plány, většinou se specializují na jednu oblast investic a v této oblasti se neustále rozvíjí a prohlubují si znalosti.

Samozřejmě jsem to lehce zjednodušil, ale pravda asi nebude daleko. Takže která skupina bude ta cílová? Oslovovat všechny 3 najednou by asi byl velmi těžký oříšek.

ad2) Napadají mě 2 základní cíle.

a) fin. přínos (zisk). Ten by mohl být postaven na reklamě nebo formou placeného poradenství.

b) morální, čili se pokusit přispět o zvýšení fin.vzdělání v ČR.
Inev
Inev

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 12. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Tak to tu ještě nebylo! Ale co vlastně? Empty Web

Příspěvek  Inev Tue Mar 30, 2010 12:03 am

Dovolím si dotaz přímo na Vás.

Jste profesionální invest.poradce. Sám jste si několikrát "postěžoval", že na web (tuším toto fórum) máte tak 15 minut denně? Pokud si dobře vzpomínám. Vaše klientela, která je jistě už velká, žádá svůj čas. Jak se chcete zhostit této nové nabídky? Máte nějaký plán? Podle mě nelze obě věci dělat najednou. Buď na delší dobu vypustíte klientelu nebo značně omezíte nebo se nebudete plně věnovat webu.

Podle mého názoru není důležité, že máte IT firmu a bude se tomu věnovat nekolik programátorů. Co vím, tak co programátor, to velká individualita. Takže méně, mnohdy znamená více :-):-) Navíc, pokud jsou peníze, viděl bych programátora/y jako ten poslední problém.

Nejtěžší a nejnáročnější úloha je "nabouhat" web správnými daty :-) A k tomu je třeba tým několika lidí, nejlépe odborníků v daných oblastech. To už právě zeleží na té cílové skupině. Nelze udělat web pro naprostého laika (široký záběr informací) a zároveň profíka (úzká specializace na daný obor). Každý z nich tam bude hledat jiné informace. Ta manuální práce zpracování daných oblastí je podle mě tím nejnáročnějším. To je můj názor. Jak to vidíte Vy?
Inev
Inev

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 12. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Tak to tu ještě nebylo! Ale co vlastně? Empty Re Inev

Příspěvek  Admin Tue Mar 30, 2010 12:27 am

Dokonale jste to vystihnul.

Ten projekt má být finančně úspěšný, musí to vydělávat. Od toho se odvíjí potenciální uživatelé a vše souvisí s tím, jakým způsobem (formou) si server na sebe bude vydělávat. To znamená, pokud by měl být hlavní zdroj příjmů například bannerová reklama, tak potom je také jasné, že musíme cílit na širší skupinu uživatelů a tak se pravděpodobně neobejdeme bez Vámi zmiňovaných 80-90% lidí, to je jasné.

Když Vám nyní povím svoji první představu, kterou jsem řekl lidem, kteří "do toho se mnou chtějí jít a naplno", budete se možná smát. Prostě sem jim řekl něco v tom smyslu, že by to chtělo udělat pořádně a mělo by to být v něčem výjimečné. Měli bychom převálcovat servery typu finexpert.cz, financnik.cz, investicniweb.cz, fxstreet.cz. Bude to ale fuška a zabere to moře času a spotřebujeme nemalé peníze na vývoj a dále provoz. A když se to udělá pořádně, tak to jednou prodáme třeba za 50 mil. Kč. Obavám se, že jsem je nakazil Laughing

Možné příjmy:
- placená sekce např. s on-line poradenstvím a investičními tipy
- placené týdenní reporty včetně investičních tipů
- e-shop, např. prodej počítačů, notebooků, či dokonce software pro investování a obchodování (viz zmiňovaná IT firma...)
- placený katalog finančních firem
- komerční články
- bannery
a jistě se nabízejí i další možnosti

Co se týče orientace na začátečníky x pokročilé, aktivní tradery x dlouhodobé investory, to se dá snadno vyřešit vytvořením sekcí, prostě bych jim vyhradil všem svůj prostor. Z toho všeho je ovšem jasné, že to není projektík pro jednoho či snad dva lidi a že to bude velmi náročné. Naštěstí, ono lze spustit první sekce a další přidávat třeba každý kvartál, jak kapacita umožní že...

Navíc, pokud bude k dispozici zmiňovaný kapitál, proč nedat možnost přivydělat si a předvést se těm desítkám talentovaných investorů po celé ČR? Mohou psát texty, analýzy, články, vést si blogy...

Jinak, pokud budou kvalitní texty i v neplacených sekcích, měli bychom mít čisté svědomí i ve smyslu zvyšování finanční inteligence v ČR. To je jisté.

Tak to je moje optimistická představa. Ale ono do něčeho takového bez notné dávky optimismu asi nejde jít. Snad jsem se nedržel moc při zemi Rolling Eyes
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 891
Join date : 09. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Tak to tu ještě nebylo! Ale co vlastně? Empty Re Inev a obsah

Příspěvek  Admin Tue Mar 30, 2010 12:34 am

Také si myslím, že to nejnáročnější je dodat obsah. Nezbude než zainteresovat více lidí. Však se ještě uvidí, jak rozsáhlé to nakonec bude. Lze to udělat menší, větší a velké. Formou občasných článků a nebo s mnohem větším a pestřejším obsahem.

Jinak, pokud bude kapitál např. oněch 10 mil Kč, bude i jak motivovat lidi, kteří budou nakonec při plném rozjezdu obsah spoluvytvářet či dokonce kompletně vytvářet.

Jinak pro mne je to vlastně prvotina, mám představu, ovšem téměř žádné zkušenosti. Ale v byznysu je taky potřeba trošku riskovat Smile

Mimochodem, co to udělat jako komunitně-investiční server Rolling Eyes Prostě tak trochu jinak...
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 891
Join date : 09. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Tak to tu ještě nebylo! Ale co vlastně? Empty Re čas a klienti

Příspěvek  Admin Tue Mar 30, 2010 12:48 am

Jinak máte naprostou pravdu s klienty a nedostatkem času. Musel bych definitivně zastavit příjem nových klientů. Práce pro, cestování za nimi a věnování se novým klientům představuje pro mne cca 50% veškerého času. Jinak to nepůjde. Ve skutečnosti jsem to již vlastně částečně začal realizovat tím, že jsem výrazně posunul minimální investovanou částku u nových klientů...
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 891
Join date : 09. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Tak to tu ještě nebylo! Ale co vlastně? Empty Web

Příspěvek  Inev Tue Mar 30, 2010 12:54 am

Pokud se dívám na Vámi uvedené weby financnik, investicniweb, fxstreet tak jsou to asi typycké weby pro těch 5-10%.I když nejsou určitě dokonalé, svou specializací tam patří. Web finexpert je už trošku obšírnější, ale také bych rozhodně neřekl že by to mohl být web pro těch 80-90% lidí. Jsou to vesměs články, články, články. Takže cílová skupina zase spíše opět jinde. Ale je to pouze můj názor.

Spouštět web, který není hotový a bude v něm jen nějaká sekce a další se budou doplňovat je vždy velké riziko. Právě proto si myslím, že zaměit se na všechny 3 skupiny lidí bude velmi obtížné. Každý tam bude hledat jiné info a pokud je nenajde, půjde jinam. U skupiny 80-90% bych nehledal něco co tu ještě nebylo a bude úžasné, spíše bych to dělal jinak, než to je obvyklé. U dalších 2 menších skupin si dokážu představit spec.aplikace pro komunikaci, zasílání reportů, simulací atd....

Udělat lepší hamburger než Mcdonald umí možná 80% lidí, ale nikdo z nich nepřišel na systém, jak Mcdonald pokořit :-):-) Takže ono to není ani tak o tom co děláme, ale jak to děláme. A v tomto směru já zde vidím určité možnosti.
Inev
Inev

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 12. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Tak to tu ještě nebylo! Ale co vlastně? Empty Re forma a obsah nového investičního webu

Příspěvek  Admin Tue Mar 30, 2010 1:21 am

Moudrá slova. Asi by to bylo opravdu spíše pro 2 menší skupiny. Řekněme, že bychom mohli cílit na 8-15% tuzemské internetové populace. Snad nepřeháním ta %.

Váš bod "spec.aplikace pro komunikaci, zasílání reportů, simulací atd" se mi zamlouvá. Toto mi vlastně také aktivně navrhovali společníci. Ono je to totiž tak, že společníci jsou současně:
1.majitelé zavedené IT firmy
2.programátoři
3.pokročilí investoři a tradeři
4.ti co zajistí kapitál
A nyní se to asi ještě více vysvětluje...

To postupné spouštění sekcí je oříšek. Měl jsem na mysli texty, analýzy, data jako první. A např. fórum, či e-shop, či programování software by se snad mohlo přidávat třeba po kvartálech...

A ta forma je opravdu zásadní. Souhlasím.
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 891
Join date : 09. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Tak to tu ještě nebylo! Ale co vlastně? Empty Re vaše tipy a nápady na nový investiční server

Příspěvek  Admin Mon Apr 05, 2010 3:42 am

Děkuji za první e-mail s doslova smrští nápadů! Zejména "ta" komunitní a virální část mi přišla být velmi zajímavá. Budu si to muset ještě vše promyslet.

Jde také o to, že já si dokáži představit určitou formu a rozsah tohoto projektu a jiné části či způsoby provedení si představím již hůře, to by ovšem mohli zvládnout zase jiní lidé, notabene pokud s tím mají již praktické zkušenosti či se tomu věnují dokonce profesionálně. A pokud se to nakonec vše logicky a funkčně "pospojuje", mohlo by to být velmi zajímavé a užitečné a tedy nakonec i komerčně úspěšné.

Těším se na vaše další nápady a tipy. Idea
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 891
Join date : 09. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Tak to tu ještě nebylo! Ale co vlastně? Empty Re: Tak to tu ještě nebylo! Ale co vlastně?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru